Co Vás zajímá nejvíce

Naši odborníci Vám pomohou

 Jak zvolit správné krmivo? Bude vhodné právě pro Vašeho domácího mazlíčka?


Nejčastější dotazy

Obsah proteinu na obale - tři různá čísla

1. Obsah masa uváděný ve „Složení krmiva“ / 2. Obsah proteinu uváděný v „Analytických složkách“ / 3. Obsah živočišného proteinu v krmivu

Tři čísla, která jsou spojována s obsahem proteinu v krmivu. Jak je ovšem možné, že se jedná o tři různé hodnoty? A co vlastně znamenají?

Odpověď

1.) Ve „Složení krmiva“ uvedeném na obale se setkáváme s číselným údajem, který se týká konkrétní suroviny.                                     Např. dehydrované kachní maso (34 %) - znamená, že v 1 kg krmiva tvoří 34 % právě kachní maso. Tady je ale potřeba si uvědomit, že maso není pouze čistý protein. Obsahuje také tuk, popel (ukazatel celkového obsahu minerálních látek) a vodu.                                Takže číslo 34 % nevypovídá nic o obsahu proteinu, pouze o množství použité suroviny.

 2.) Číslo u slova protein v „Analytické tabulce“ nám říká, kolik % z granule/krmné dávky je tvořeno proteinem.                            Např.:Analytické složky: protein 31 %, tuk 19 %, anorganické látky 7 %, hrubá vláknina 2,5 %. Čili informace v uvedeném příkladu nám říká, že granule obsahují 31 % proteinu.

 3.) U krmiv se často udává číselná hodnota, která odkazuje na obsah živočišného proteinu. Zdrojem celkového proteinu je více surovin. V kvalitních granulích pro psy a kočky je to především maso, dále také rostlinné složky, které ale postrádají některé důležité aminokyseliny. Proto je důležité vybalancovat krmivo tak, aby živočišný protein převládal a případně byl doplněný vhodným rostlinným proteinem.  

Výběr krmiva pro štěňata podle velikosti plemen

Dobrý den, svého psa krmím Vaším krmením, jen si nejsem jist, zda používám vhodné granule. Mám krmit granulemi pro malá a střední plemena nebo pro velká plemena? Samozřejmě štěněcí granule. Mám fenku německého ovčáka 8 měsíců 29 kg. Vaše návody jsou spíše pro granule malých a středních plemen, ale nejsem si jist, zda nebude pro ni lepší pro velká plemena. Děkuji R.

Odpověď

Dobrý den, vzhledem k tomu, že máte německého ovčák tedy velké plemeno psa, které má sklony k dysplazii kyčlí a k problémům s klouby, bych Vám doporučila granule pro pro mladší štěňata velkých a obřích plemen Eminent Puppy Large Breed nebo Eminent Maxi Junior (pro starší štěňata velkých a obřích plemen). Tato dvě krmiva se liší pouze velikostí granulí. Jsou obohacena o chondroprotektiva, látky které vyživují klouby a pomáhají tak jejich správnému vývoji. Štěněcí krmiva doporučuji krmit do 1,5 roku věku Vašeho pejska a pak přejít na dospělácké granule Eminent Adult Large Breed, které jsou také obohacené o chondroprotektiva. Přechod ze štěněcího krmiva na dospělé proveďte pozvolna v průběhu 4-5 dnů, kdy do štěněcího budete každý den dávat vyšší podíl dospělého krmiva a štěněcí naopak budete ubírat, až štěněcí krmivo dospělým úplně nahradíte. Trávicí trakt pejska tak bude mít čas si na změnu zvyknout a předejdete možným problémům se zažíváním.

Od jakého věku lze krmit štěňata Eminent Puppy?

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, zda mohu krmivem Eminent Puppy již krmit sedmitýdenní štěňata nebo jsou tyto granulky již pro starší štěňata. Děkuji za odpověď. K.

Odpověď

Dobrý den, ano, krmivo Eminent Puppy můžete takto malým štěňatům podávat.

Do jakého věku lze krmit štěně čivavy Eminent Puppy

Dobrý den, chtěl bych se zeptat do jakého věku štěněte čivavy ho mohu krmit krmivem Eminent PUPPY a jakou má běžnou dobu trvanlivosti balení 15 kg? Moc děkuji za odpověď s pozdravem M. B.

Odpověď

Dobrý den, na krmivo pro dospělé pejsky můžete přejít ve věku okolo 8 měsíců, kdy už by čivava měla mít konečnou tělesnou velikost. Přechod proveďte pozvolna v průběhu cca 4-5 dnů, aby si pejsek na nové krmivo zvykl, respektive jeho trávicí soustava, a abyste předešel možným zažívacím problémům způsobeným náhlou změnou krmiva.

Veškerá naše krmiva bez ohledu na velikost balení mají dobu trvanlivosti 1,5 roku.                                                                     

Nicméně pokud máte 1 pejska, tak bych se přikláněla spíš ke koupi menšího balení (3 kg). 15 kg pytel bude pro jednu čivavu dlouho otevřený, neustálým otvírání pytle může krmivo po čase vyčichnout a už nebude pro pejska tak atraktivní.

Krmivo pro dobrmana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které Vaše krmivo je nejvhodnější pro 16 měsíční fenu dobrmana, má běžnou zátěž a asi 25 kg. Zajímala by mě i doporučená denní dávka. Děkuji K.

Odpověď

Dobrý den, pro Vaši fenku Vám mohu doporučit krmivo Eminent Adult 26/15, které je určeno pro dospělé psy malých a středních plemen. Denní dávka cca 320 g.

Nebo můžete krmit Eminent Lamb&Rice 26/14, toto krmivo je pro všechny velikostní kategorie a pro psy s citlivým zažíváním, navíc je obohaceno o chondroprotektiva. Proto jej raději doporučuji, pokud má Vaše fenka předpoklady pro problémy s pohybovým aparátem. Dávka tohoto krmiva je také 320 g/den, co se týče dávkování je orientační. Krmte ji cca 2 – 3 týdny a poté podle tělesné kondice Vaší fenky dávku upravte. Ve Vašem případě bude potřeba spíš dávku krmiva navýšit, jelikož 25 kg v 16 měsících je poměrně nízká váha. Ale vzhledem k tomu, že dobrmani mají dispozice k srdečním problémům, bude lepší fenku držet raději v trošku hubenější kondici. Pokud byste tedy viděla, že fenka přibírá na váze, rozhodně dávku krmiva snižte.

Krmivo pro německého ovčáka

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Ted si budu pořizovat štěně NO a budu se s ním věnovat obranám. Nejsem si jistá, až vyroste, zda mám krmit EMINENT energy, nebo EMINENT Adult Large Breed. Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď

Dobrý den, bude záležet na tom, jak moc velkou fyzickou zátěž bude Váš pejsek mít. Navrhovala bych začít s Eminent Adult Large Breed, po několika týdnech zkrmování (min. 3-4) zhodnotit tělesný stav pejska, zda nehubne. Pokud bude tělesně takový, jaký má být, bude mu živinově Eminent Large Breed na danou fyzickou aktivitu stačit. Pokud by měl pejsek začít hubnout, znamenalo by to, že má vyšší fyzickou zátěž než Eminent Adult Large Breed dokáže pokrýt a je třeba krmit Eminent Energy.

Krmivo pro Cane Corso a Bandoga

Dobrý den, mám sedmiměsíčního pejska Cane Corso a pětiměsíční fenečku Bandoga a ráda bych se zeptala zda je pro ně lepší krmit Eminent MAXI JUNIOR nebo Eminent PUPPY LARGE BREED. Nebo jestli radši pejskovi dávat Eminent Maxi junior a fenečce Eminent Puppy LB. Předem Vám moc děkuji za odpověď. S pozdravem B. K.

Odpověď

Dobrý den, co se týče obsahu živin, jsou obě krmiva shodná. Liší se velikostí granulí. Vzhledem k velikosti Vašich psů bych volila Eminent Maxi Junior, protože má velké granule, které se takto velkým štěňatům lépe přijímají, musí je alespoň trochu rozkousat, nebudou je polykat celé a nebude hrozit nebezpečí vdechnutí, pokud je štěně hltavé. Záleží tedy na Vás a Vašich štěňátkách, kterou velikost granulí budou preferovat a lépe přijímat.

Jorkšír - přechod na krmivo pro dospělé psy

Dobrý den, budeme mít štěně jorkšíra, majitelka je krmí granulema Eminent Puppy, do jakého věku psa můžeme dávat tyto granule a jaké granule se dávají potom? Mockrát děkuji, D. B.

Odpověď

Dobrý den, Eminent Puppy můžete krmit do 10 - 12 měsíců věku pejska, poté přejděte na Eminent Adult, což je návazné krmivo pro malá a střední plemena na Eminent Puppy. Změnu krmiva neprovádějte náhle, ale postupně během cca 4-5 dnů, kdy budete do stávajícího krmiva (E. Puppy) postupně přisypávat nové (E. Adult), až Puppy Adultem úplně nahradíte. Pejsek, resp. jeho zažívací trakt, tak bude mít čas si na nové krmivo zvyknout a předejdete tak možným zažívacím problémům, které se při náhlé změně krmiva mohou objevit.

Eminent Energy - obsahu proteinů

Dobrý den, bylo by možné sdělit informaci, kolik procent živočišných bílkovin obsahuje krmivo Eminent Energy? Děkuji Vašek.

Odpověď

Dobrý den, z celkového množství bílkovin obsažených v krmivu Eminent Energy je 85 % živočišného původu.

Maďarský ohař - přechod na krmivo pro dospělé psy

Dobrý den, máme 18 měsíců starého maďarského drátosrstého ohaře, váží 33 kg. Po celou dobu dostává EMINENT Puppy Large Breed. Denní dávku má rozdělenou na ráno a večer. Poslední dobou se ale stává, že nesní celou porci, někdy krmení vynechá úplně. Váhu má stejnou, pohybově je stále stejně aktivní. Prosím o radu, zda není čas změnit krmení. Děkuji. P. Č.

Odpověď

Dobrý den, v 18 měsících bych už přešla na krmení pro dospělé psy. Krmivo pro štěňata je již živinově pro takto starého psa silné, to by mohl být důvod, proč Váš pes sám odmítá celou dávku krmiva. Buďto můžete pokračovat v krmivu Eminent a sice Eminent Large Breed nebo můžete zkusit krmivo Hubert, které je určené pro lovecká plemena psů. Přechod ze štěněcího krmiva na dospělé udělejte pozvolně, v průběhu několika dní (5-7), aby si trávicí trakt pejska mohl na změnu zvyknout a nedošlo k trávicím problémům.

Eminent Puppy Milk

Dobrý den, zajímalo by mne v jakém poměru s vodou se ředí mléko Eminent Puppy Milk. Děkuji, S.

Odpověď

Dobrý den, mléko se míchá v pitnou vodou v poměru 1:3. Tj. např. 100 g Puppy Milk a 300 ml vody. Optimální teplota je maximálně 40-50 stupňů. Teplota podání pak 35-40 stupňů.

Podává se od 1. dne od narození.

Rádi zodpovíme i Vaši otázku

Napište nám na e-mail m.gabrikova@tekro.cz nebo vyplňte formulář níže.

Napište nám