Čo Vás zaujíma najviac?

Naši odborníci Vám pomôžu

Ako zvoliť správne krmivo? Bude vhodné práve pre Vášho domáceho maznáčika?

Krmivo pro štěňata

Dobrý den, svého psa krmím Vaším krmením, jen si nejsem jist, zda používám vhodné granule. Mám krmit granulemi pro malá a střední plemena nebo pro velká plemena? Samozřejmě štěněcí granule. Mám fenku německého ovčáka 8 měsíců 29 kg. Vaše návody jsou spíše pro granule malých a středních plemen, ale nejsem si jist, zda nebude pro ni lepší pro velká plemena. Děkuji R.

Odpoveď

Dobrý den, vzhledem k tomu, že máte německého ovčáka, tedy velké plemeno psa, které má sklony k dysplazii kyčlí a k problémům s klouby, bych Vám doporučila štěněcí granule pro velká a obří plemena, tedy Eminent Puppy Large Breed (pro mladší štěňata velkých a obřích plemen) nebo Eminent Maxi Junior (pro starší štěňata velkých a obřích plemen). Tato dvě krmiva se liší velikostí granulí. Jsou obohacena o chondroprotektiva, tedy látky, které vyživují klouby a pomáhají tak jejich správnému vývoji. Tato krmiva doporučuji krmit do 1,5 roku věku Vašeho pejska a pak přejít na dospělé granule, Eminent Adult Large Breed, které jsou také obohacené o chondroprotektiva. Přechod ze štěněcího krmiva na dospělé proveďte pozvolna v průběhu 4-5 dnů, kdy do štěněcího budete každý den dávat vyšší podíl dospělého krmiva a štěněcí budete ubírat, až štěněcí krmivo dospělým úplně nahradíte. Trávicí trakt pejska tak bude mít čas si na změnu zvyknout a předejdete tak možným problémům se zažíváním.

Krmivo pro štěňata

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, zda mohu krmivem eminent puppy již krmit sedmitýdenní štěňata nebo jsou tyto granulky již pro starší štěňata. Děkuji za odpověď. K.

Odpoveď

Dobrý den, ano, krmivo Eminent Puppy můžete takto malým štěňatům podávat.

Krmivo pro štěňata

Dobrý den, chtěl bych se zeptat do jakého věku štěněte čivavy ho mohu krmit krmivem EMINENT Puppy a jakou má běžnou dobu trvanlivosti balení 15 kg? Moc děkuji za odpověď s pozdravem M. B.

Odpoveď

Dobrý den, na krmivo pro dospělé pejsky můžete přejít ve věku okolo 8 měsíců, kdy už by čivava měla mít konečnou tělesnou velikost. Přechod proveďte pozvolna v průběhu cca 4-5 dnů, aby si pejsek na nové krmivo zvykl, respektive jeho trávicí soustava, a abyste předešel možným zažívacím problémům způsobeným náhlou změnou krmiva. Veškerá naše krmiva bez ohledu na velikost balení mají dobu trvanlivosti 1,5 roku. Nicméně pokud máte 1 pejska, tak bych se přikláněla spíš ke koupi menšího balení (3 kg). 15 kg pytel bude pro jednu čivavu dlouho otevřený, neustálým otvírání pytle může krmivo po čase vyčichnout a už nebude pro pejska tak atraktivní.

Krmivo pro dospělé psy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které Vaše krmivo je nejvhodnější pro 16 měsíční fenu dobrmana, má běžnou zátěž a asi 25 kg. Zajímala by mě i doporučená denní dávka. Děkuji K.

Odpoveď

Dobrý den, pro Vaši fenku Vám mohu doporučit krmivo Eminent Adult 26/15, které je určeno pro dospělé psy malých a středních plemen. Denní dávka cca 320 g. Nebo můžete krmit Eminent Lamb&Rice 26/14, toto krmivo je pro všechny velikostní kategorie a pro psy s citlivým zažíváním. Je navíc obohaceno o chondroprotektiva. Dávka tohoto krmiva je také cca 320 g/den. Pokud má Vaše fenka předpoklady pro problémy s pohybovým aparátem, doporučuji raději Eminent Lamb&Rice 26/14. Co se týče dávkování, 320 g je dávka orientační. Krmte ji cca 2 – 3 týdny a poté podle tělesné kondice Vaší fenky dávku upravte. Nicméně ve Vašem případě bude potřeba spíš dávku krmiva navýšit, jelikož 25 kg v 16 měsících je poměrně málo. Vzhledem k tomu, že dobrmani mají dispozice k srdečním problémům, bude lepší fenku držet raději v trošku hubenější kondici. Pokud byste tedy viděla, že fenka přibírá na váze, rozhodně dávku krmiva snižte.

Přechod na krmivo pro dospělé psy

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Ted si budu pořizovat štěně NO a budu se s ním věnovat obranám. Nejsem si jistá, až vyroste, zda mám krmit EMINENT energy, nebo EMINENT Adult Large Breed. Děkuji za Vaši odpověď.

Odpoveď

Dobrý den, bude záležet na tom, jak moc velkou fyzickou zátěž bude Váš pejsek mít. Navrhovala bych začít s Eminent Adult Large Breed, po několika týdnech zkrmování (min. 3-4) zhodnotit tělesný stav pejska, zda nehubne. Pokud bude tělesně takový, jaký má být, bude mu živinově Eminent Large Breed na danou fyzickou aktivitu stačit. Pokud by měl pejsek začít hubnout, znamenalo by to, že má vyšší fyzickou zátěž než Eminent Adult Large Breed dokáže pokrýt a je třeba krmit Eminent Energy.

Krmivo pro štěňata

Dobrý den, mám sedmiměsíčního pejska Cane Corso a pětiměsíční fenečku Bandoga a ráda bych se zeptala zda je pro ně lepší krmit Eminent MAXI junior nebo Eminent Puppy large breed. Nebo jestli radši pejskovi dávat Eminent MAXI junior a fenečce Eminent Puppy large breed. Předem Vám moc děkuji za odpověď. S pozdravem B. K.

Odpoveď

Dobrý den, co se týče obsahu živin, jsou obě krmiva shodná. Liší se velikostí granulí. Vzhledem k velikosti Vašich psů bych volila Eminent Maxi Junior, protože má velké granule, které se takto velkým štěňatům lépe přijímají, musí je alespoň trochu rozkousat, nebudou je polykat celé a nebude hrozit nebezpečí vdechnutí, pokud je štěně hltavé. Záleží tedy na Vás a Vašich štěňátkách, kterou velikost granulí budou preferovat a lépe přijímat.

Přechod na krmivo pro dospělé psy

Dobrý den, budeme mít štěně jorkšíra, majitelka je krmí granulema Eminent Puppy, do jakého věku psa můžeme dávat tyto granule a jaké granule se dávají potom? Mockrát děkuji, D. B.

Odpoveď

Dobrý den, Eminent Puppy můžete krmit do 10 - 12 měsíců věku pejska, poté přejděte na Eminent Adult, což je návazné krmivo pro malá a střední plemena na Eminent Puppy. Změnu krmiva neprovádějte náhle, ale postupně během cca 4-5 dnů, kdy budete do stávajícího krmiva (E. Puppy) postupně přisypávat nové (E. Adult), až Puppy Adultem úplně nahradíte. Pejsek, resp. jeho zažívací trakt, tak bude mít čas si na nové krmivo zvyknout a předejdete tak možným zažívacím problémům, které se při náhlé změně krmiva mohou objevit.

Živočišné bílkoviny

Dobrý den, bylo by možné sdělit informaci, kolik procent živočišných bílkovin obsahuje krmivo Eminent Energy? Děkuji Vašek.

Odpoveď

Dobrý den, z celkového množství bílkovin obsažených v krmivu Eminent Energy je 85 % živočišného původu.

Přechod na krmivo pro dospělé psy

Dobrý den, máme 18 měsíců starého maďarského drátosrstého ohaře, váží 33 kg. Po celou dobu dostává EMINENT Puppy Large Breed. Denní dávku má rozdělenou na ráno a večer. Poslední dobou se ale stává, že nesní celou porci, někdy krmení vynechá úplně. Váhu má stejnou, pohybově je stále stejně aktivní. Prosím o radu, zda není čas změnit krmení. Děkuji. P. Č.

Odpoveď

Dobrý den, v 18 měsících bych už přešla na krmení pro dospělé psy. Krmivo pro štěňata je již živinově pro takto starého psa silné, to by mohl být důvod, proč Váš pes sám odmítá celou dávku krmiva. Buďto můžete pokračovat v krmivu Eminent a sice Eminent Large Breed nebo můžete zkusit krmivo Hubert, které je určené pro lovecká plemena psů. Přechod ze štěněcího krmiva na dospělé udělejte pozvolně, v průběhu několika dní (5-7), aby si trávicí trakt pejska mohl na změnu zvyknout a nedošlo k trávicím problémům.

Eminent Puppy Milk

Dobrý den, zajímalo by mne v jakém poměru s vodou se ředí mléko Eminent puppy milk. Děkuji, S.

Odpoveď

Dobrý den, mléko se míchá v pitnou vodou v poměru 1:3. Tj. např. 100 g Puppy Milk a 300 ml vody. Optimální teplota je maximálně 40-50 stupňů. Teplota podání pak 35-40 stupňů. Podává se od 1. dne od narození.

Radi zodpovieme aj Vašu otázku

Napíšte na e-mail m.gabrikova@tekro.cz alebo vyplňte formulár nižšie.

Napíšte nám