22. 03. 2024
Výživa velkých štěňat

?Jak krmit štěňata velkých plemen?  ??

Každý pes je jiný a má tedy odlišné chuťové preference. Co se ale rasy týče, je potřeba rozlišovat, co nám z pejska vyroste. Tento faktor by měl být zohledněn již v době rozhodování, zda a jaký pejsek se stane součástí vaší rodiny.
 
☝️Tímto to ale nekončí! Mezi malými a velkými plemeny psů je rozdíl i v otázce výživy, a to zejména ve štěněčím věku. Zatímco psi malých plemen dosahují dospělosti po prvním roce života, u jejich větších příbuzných je vše jinak. Větší psi během růstu naberou podstatně více hmotnosti a hmoty jako takové. Je proto důležité, aby rostli pomaleji a organismus měl čas adaptovat se na probíhající změny. U psů velkých a obřích plemen dospělost nastává mezi 18. - 24. měsícem věku. Správný růst, vývoj kostry a kloubů je klíčový pro celoživotní zdraví a kondici psa. Proto je nutné, aby štěněčí krmivo poskytovalo všechny potřebné živiny v optimálním množství.
 
Příliš málo je stejně špatně jako příliš mnoho. Pro velká plemena jsou vhodné granule, jejichž energetická hodnota je nižší v porovnání s běžnými štěněčími granulemi. V případě, že nastane skokový nárůst hmotnosti, klouby nemusí unést váhu těla a může dojít k jejich nenávratnému poškození. Z toho důvodu jsou granule s označením Puppy Large Breed vždy "chudší" na živiny, v porovnání se štěněčími granulemi pro malá a střední plemena.
Výpis aktualit